Конусно-променева комп’ютерна томографія

Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) в мережі КНП “Київська стоматологія”

Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ), або спрощено компʼютерна томографія щелеп – дослідження, яке надає тривимірні дані, що позбавляє цей метод недоліків рентгенографії, так як відсутні проекційні накладання та проекційні спотворення, характерні для двовимірних досліджень.

Променеве навантаження при КПКТ більше , ніж при інших дослідженнях для стоматологічних потреб, але і достовірної інформації він надає незрівнянно більше. Крім того, новітнє обладнання дозволяє максимально зменшити дозове навантаження за рахунок зменшення розмірів ділянки обстеження та зміни параметрів експозиції згідно з метою обстеження.

Компʼютерна томографія щелеп дозволяє отримати тривимірне зображення (панорамний 3D знімок), що надає можливість поставити більш точний діагноз та визначити оптимальний план лікування. 

Переваги компʼютерної  томографії щелеп:

  • Максимальна інформативність. Обладнання, яке використовується у нас для виконання томографії доповнено спеціальними дентальними програмами. Вони забезпечують можливість пошарового дослідження як кісткових тканин двох щелеп і / або окремих зубів, так і всього скронево-лицьового відділу черепа. Отримані панорамні знімки можна вивчати під будь-якими кутами і в різних проекціях. Подібна можливість особливо цінна в імплантології, де попередньо необхідно чітко визначитися з розмірами, місцями і кутами установки імплантатів.
  • Безпека. КТ відрізняється мінімальними дозами опромінення, що дає можливість використовувати цей метод діагностики не тільки для оцінки стану щелепи і зубів, але і контролю лікування, навіть у дітей.
  • Точність. Якщо будь-які інші рентген-методи дослідження припускають проекційні спотворення, то у КТ диспропорції конфігурацій і розмірів виключені. Як наслідок, ризики неправильної інтерпретації даних зводяться до нуля.
  • Мінімальні витрати часу. Процедура сканування займає лічені секунди, а на подальшу реконструкцію зображення необхідно до півхвилини.
  • Запис отриманих даних на цифровий носій з можливістю багаторазового подальшого використання при відвідуванні наших стоматологів.

Показання до застосування комп’ютерної томографії щелеп:

  • при плануванні будь-яких видів стоматологічного лікування, в тому числі терапевтичного, ортопедичного, хірургічного, ортодонтичного і т.д;
  • отримана травма зубів, щелепи або лицьової частини черепа;
  • при необхідності перевірки скронево-нижньощелепних суглоб
  • підозрах на прихований карієс;
  • для діагностики новоутворень і пухлин;
  • при аномаліях розвитку зубів і / або щелеп.

У комп’ютерного 3D-обстеження немає абсолютних протипоказань. Тимчасово утриматися від нього варто лише при неможливості пацієнта знаходитися в нерухомому положенні або серйозних психічних розладах.

Що дозволяє дослідити комп’ютерна томографія щелеп?

Компʼютерна томографія дозволяє виявити таку важливу інформацію, як:

  • число коренів і всі нюанси будови зубних каналів для їх ефективного лікування;
  • місце установки майбутнього імплантату без ризику пошкодження нерва і / або інших потенційних ускладнень;
  • наявність / відсутність патологій пародонту;
  • стан кісткової тканини;
  • рух зубів;
  • наявність / відсутність помилок при раніше виконаному лікуванні;
  • запальні ураження в ротовій порожнині;
  • тріщини в зубних коренях;
  • наявність непрорізавшихся зубів мудрості (“вісімок”);
  • наявність або відсутність запальних процесів в гайморових пазухах. Часто гайморити виникають саме через інфекційні захворювання зубів.

Компʼютерна томографія щелепКТ лицьової частини черепа забезпечує важливу інформацію лікарям в інших областях медицини. Компʼютерна томографія дозволяє виявити новоутворення, дає інформацію, необхідну для виконання складних хірургічних операцій на обличчі та/або ЛОР-органах.

Компʼютерна томографія при підготовці до імплантації:

Комп’ютерна томографія дозволяє нашим хірургам-імплантологам проаналізувати стан кісткової тканини в місцях, де планується “вживлення” імплантату. Пошарова 3D-діагностика виключає ризики помилок в ході імплантації, дозволяє зрозуміти, чи потрібна в конкретному випадку кісткова пластика або є можливість встановити “штучний корінь” відразу.

Томограф дає можливість оцінити не тільки кількість, але і якість кісткової тканини, а наші фахівці на підставі цієї інформації виберуть оптимальний метод імплантації та відповідні види імплантатів. У сучасній стоматології без комп’ютерної 3D-зйомки імплантацію краще не проводити.

Компʼютерна томографія при лікуванні каналів

Комп’ютерна томографія рекомендована пацієнтам і перед початком лікування кореневих каналів. Томограф дає можливість визначити число каналів, їх точне розташування і форму, а це дуже важливі відомості, коли має бути складне ендодонтичне лікування. Якщо лікар залишить поза увагою один єдиний канал, то високі ризики розвитку запалень та інших ускладнень з подальшим дорогим повторним лікуванням

 

Направлення на рентген дослідження для пацієнтів виписує тільки лікар!!!

Ми не використовуємо плівку. Пацієнт та лікар отримає зображення на електронний носій.

В разі потреби знімки роздруковуються на фотопапір.

 

Обріть клініку у своєму районі, перейдіть на сторінку

Філії.

або запишіться на прийом до лікаря через систему Helsi

Записатись на прийом