Методи виправлення прикусу

Для виправлення прикусу в ортодонтії використовують різні методики та ортодонтичні лікувальні системи.

Незнімні ортодонтичні апарати. Це найбільш поширені і найчастіше використовувані ортодонтичні пристрої. Їх встановлюють, коли точність роботи має важливе значення. Пацієнту доводиться носити такий апарат цілодобово. У ньому споживати їжу, чистити зуби. Тому деякі продукти виключаються. В основному це цукровмісні напої, солодощі (особливо в’язкі), занадто тверда їжа.
В іншому можна вести звичний спосіб життя. Якщо пацієнт займається контактними єдиноборствами, боксом – про це необхідно проінформувати лікаря. У таких випадках призначають спеціальні захисні капи.

Давайте ближче познайомимося з різновидами ортодонтичних апаратів та систем.

Незнімні ортодонтичні апарати:

1. Брекети
В основі брекет-системи дуга, вигнута за формою правильного зубного ряду. На неї надягають спеціальні конструкції, що нагадують маленькі замочки. Вони закріплюються на кожен зуб спеціальним склеювальним складом. Брекети тиснуть на зуби з певною силою, випрямляючи кривизну. У процесі виправлення дуга кілька разів змінюється. Її натяг коригується раз на місяць при відвідуванні ортодонта.
Тривалість носіння брекетів залежить від стану зубного ряду. Може становити кілька місяців або затягнутися на кілька років.
Брекет-система може бути виготовлена ​​за бажанням клієнта з металу, кераміки, пластику, сапфіру, золота.

2. Утримувач місця
Необхідний для того, щоб попередити викривлення зуба. Коли молочний зуб випадає, а новий затримується на виході, сусідні можуть зрушуватися. Апарат утримує їх на місці. На один із сусідніх зубів надівається кільце, від якого відходить рамка з дроту. Вона впирається в інший зуб і не дає їм зійтися.

 

3. Ретейнер незнімний
Пристрій являє собою тонкий дріт, вигнутий у формі правильного зубного ряду. Його кріплять до зубів з внутрішньої сторони і оточуючим його не видно. Встановлюють після зняття брекетів, щоб закріпити результат. Носити ретейнери потрібно півтора – два строки носіння брекетів.

 

4. Мікроімплант ортодонтичний
Таке пристосування являє собою маленький гвинт, виконаний з титанового сплаву. Він створює додаткову точку опори при вирівнюванні зубів. Встановлюється в кісткову тканину щелепи таким чином, щоб головка виступала над яснами.
До неї кріпляться інші пристосування: ортодонтичні джгутики, ланцюжки, пружинки. Під їх тиском зуб переміщується в потрібне положення.

Мікроімпланти можна використовувати як самостійні елементи, так і в поєднанні з брекет-системами.

По завершенні лікування мікроімпланти видаляють.
Ортопедичні мікроімпланти не варто плутати з імплантами, що використовують при протезуванні зубів, які встановлюються замість кореня зуба.

 

5. Апарат Гербста (апарат Herbst)
Якщо верхні зуби заходять на нижні на половину розміру щелепи, встановлюють апарат Гербста.

Завдання апарату Гербста –  допомогти нижній щелепі «дорости» до верхньої.

Апарат встановлюється для постійного носіння.

Спеціальний механізм повільно розтягує зв’язки, щелепні м’язи поступово адаптуються до роботи в нових умовах.

Щелепа досягає нормального розміру і положення, таким чином досягається відновлення прикусу.

 

 

Знімні ортодонтичні апарати

1. Елайнери
Це прозора конструкція виконана з дуже тонкого синтетичного матеріалу нешкідливого для здоров’я людини. Елайнери встановлюються на зуби, повторюючи їх форму. Завдання пристосування: повільно пересувати зуб в потрібному напрямку, чинячи тиск на щелепу. У міру переміщення зубного ряду тиск слабшає. В процесі лікування елайнери періодично змінюють. Кожен наступний підводить зуби ближче до ідеального стану.
Оскільки матеріал прозорий, пристрій не кидається в очі, це одна з причин, чому дорослі пацієнти частіше вибирають елайнери. Їх перевага ще й у тому, що можна зняти під час прийому їжі (немає необхідності обмежувати себе в їжі) і при чищенні зубів.

2. Еластопозіціонер

Каппа з силікону, яка буває стандартним або виготовляється за індивідуальним замовленням на основі зліпка щелепи. Використовується для виправлення прикусу у дорослій та дитячій ортодонтії. Надягають пристосування на всю ніч. Протягом дня досить носити 2 години. Цей час розбивають на проміжки по 0,5 години або 1 годину.

3. Ортодонтичні знімні пластини
Інша назва – розширювальна пластина. Принцип дії такий самий, як і у незнімної: розсовує вузьку щелепу. Але її дозволяється знімати під час їжі і для чищення зубів.

 

 

4. Ретейнер знімний
Це жорстка знімна каппа. Виготовляють її на основі відбитків щелепи пацієнта після закінчення лікування незнімною технікою.

Якщо Вам необхідна кваліфікована консультація та допомога лікаря

Обріть клініку у своєму районі

або

запишіться на прийом до лікаря через систему Helsi

Записатись на прийом