Герметизація фісур зубів у дітей

Герметизація фісур зубів у дітей – що це і навіщо це робити?

Фісура у кутньому зубі

Фісура — це складка, заглиблення, яка знаходиться між горбиками на жувальній поверхні зуба.

Метод герметизації фісур – це один із найефективніших методів профілактики карієсу, який проводиться на тимчасових і постійних зубах. Він передбачає профілактику карієсу шляхом заповнення інтактних фіcур та інших анатомічних заглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами (герметиками), що перешкоджають контакту зубної поверхні зі слиною, патогенною мікрофлорою, зубним нальотом.

 

Герметизовані фісури

Навіщо робити герметизацію фісур?
Відомо, що у віці 5-7 років у дитини починається зміна тимчасових (молочних) зубів на постійні. Перші постійні зуби, які з’являються в порожнині рота, це перші моляри.
Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку, недостатньо мінералізовану емаль , яка не має щільності та стійкості до зовнішніх агресивних факторів. Вона легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу.

Що робить герметик?

Герметик захищає емаль фісур, проте не перешкоджає проникненню мінеральних речовин із слини і подальшій мінералізації емалі.
За рахунок високої плинності, герметик заповнює важкодоступні глибокі фісури, роблячи їх рівними і гладкими. До тих пір, поки плівка (герметик) залишається на зубі, маленькі шматочки їжі і бактерії, які викликають карієс, не можуть проникнути під плівку і зібратися навколо.

Коли краще робити герметизацію фісур?

Найкраще проводити герметизацію фісур відразу після прорізування зуба. Основною умовою проведення герметизації є не уражений карієсом зуб.

Приблизні терміни герметизації: перші постійні моляри – в 5-7 років, премоляри – в 9-11 років, другі премоляри – в 12-14 років.

Такий захист зубів (герметизація фісур) корисний людині будь-якого віку, але особливо він потрібен дітям.

Герметизація фісур складається з кількох етапів:

На початку процедури стоматолог очищує та висушує поверхню зуба та фісури від залишків їжі, нальоту, зубного каменю та інших сторонніх тіл. Це дозволяє добре роздивитися фісури, адже герметизацію можна проводити лише в непошкоджених карієсом зубах. Запорукою успіху є чиста та суха поверхня зуба.

Наступним кроком є нанесення спеціального матеріалу – сіланту, який схожий на фотополімерний матеріал, але має більш рідку консистенцію для того, щоб глибше проникати у фісури. Перед нанесенням сіланту зуб обробляється спеціальним гелем, який збільшує адгезію сіланту. Гель змивається, зуб висушується та наноситься сілант. Стоматолог розподіляє сілант по всіх заглибинах.

Після нанесення та розподілення сіланту, коли він затік у глиб фісур, зуб опромінюється спеціальною лампою для полімеризації сіланту. Після затвердіння сіланту перевіряється змикання щелеп.

Затверділий сілант не повинен заважати змиканню щелеп. Лікар стоматолог перевіряє змикання щелеп за допомогою копіювального паперу та видаляє зайвий матеріал бормашиною.

 

Обріть клініку у своєму районі, перейдіть на сторінку

Філії.

або запишіться на прийом до лікаря через систему Helsi

Записатись на прийом